Jdi na obsah Jdi na menu
 
Austrálie 2001

 

( Rozhovor s Juliett Jameson ) 

Obrazek


 

Jste velmi pracovitý člověk ,zdá se že když netočíte písně tak jste pořád na cestách.


Ano jsem , to je to co mě drží při životě . Nacházím v práci hodně radosti a lásky.


Jak se z vás stal takový pracovitý člověk ?


Za mlada jsem byla takové ošklivé káčátko. Měla jsem hodně komplexů . Má sestra byla krásná , já ne. A to mě trápilo. Ale když jsem začala zpívat tak mi každý věnoval pozornost . Když jsem byla smutná tak bych si nejraději někam sedla do rohu ale když jsem měla radost , tak bych nejradši skočila doprostřed místnosti a zpívala . Takhle jsem vyjadřovala svoje emoce . A když jsem zpívala každý mě měl rád a tak jsem vyrůstala s myšlenkou že ze zpěvem jsem se cítila bezpečně .


Ošklivé káčátko ? Ale vy jste přece krásná !


Děkuji vám . Ale když se dívám zpětně na své fotografie , tak jsem to tak cítila.


A nechtěla jste nikdy změnit svoji podobu ?


Myslím si že to jak jsem vypadala na začátku , nebylo pro mě až tak důležité . Spíš to , co jsem udělala a jak jsem to udělala . A proto jestli se něco rozhodnete dělat a dělat to nejlepším způsobem jakým to umíte dejte do toho všechno. Já jsem to tak dělala .


Proč máte pořád brýle ?


Brýle byli mojí součástí . A dokud jsem nebyla známá tak se mě na to nikdo neptal . V momentě když jsem měla úspěch tak mi každý říkal : Musíš se zbavit brýlí , dostaneš kontaktní čočky a bude z tebe blondýna

Je dobře vypadat hezky ale to už bych nebyla já . A to bylo pro mě důležité !


White Rose Atén“ Váš první hit natočený v r . 1961 , připadá vám to jako nedávno ?


To ano ale je to 40 let od natočení a bylo to v Německu . Jsem velmi vděčná že po 40 letech nacházím lidi , který mě chtějí slyšet zpívat . Život byl ke mně velmi štědrý .


Němčina je jeden z 11 jazyků kterými zpíváte .


Řecky každý neumí. Myslím že je to projevení úcty ke všem lidem zpívat písně v jejích jazyce . Byla jsem zvyklá cestovat s hodně knížkama a tak jsem se učila .


Co vaše dcera ?


Teď bude zpívat moje dcera semnou . Je to pro mě vzrušující a také zajímavé jí prezentovat .


Jste už babičkou ?


Ne zatím ne , oni jsou líní na to mít děti . Já jsem zpívala a měla jsem dvě děti a to je to co jim pořád říkám . „Mít děti je to to nejvzácnější a na to si musíte udělat čas“ .
Obrazek

 

Evropa je můj domov

( Interview 2006 )


 

Obrazek


 

Při oslavě svých 70 narozenin oznámila Nana Mouskouri ukončení svojí kariéry.V Interview mluví tato zpěvačka o tom jak je pro ní těžké rozloučení s publikem.

Nana je na vrcholu své karéry a přece v.r. 2006 ohlašuje rozloučení s publikem.........


Co Vás k tomu vedlo?


Nana : Chtěla bych toho v životě ještě hodně udělat a chtěla bych konečně někde mít stálý domov.Celý život jsem cestovala a spala po hotelech.Doma jsem trávila málo času.Evropa je můj domov – Německo a Řecko.V Řecku chci ukončit svoje loučení,chci pomáhat mladým lidem,protože jim patří budoucnost.Snad budu ještě koncertovat ale už né cestovat po celém světě.


V příštím roce plánujete Vaše velké loučení jaké s toho máte pocity?


Nana : Je to pro mě hodně těžké říct „Na shledanou“ Dneska jsem tady a zítra už ne....... To je život.

Proto je to pro mě důležité.Podělit se o hudbu a zprostředkovat svoje pocity.Kultura je dneska tak komerční,lidé chtějí vydělavát hodně peněz a být slavný.Ale o to přece nejde.Ta cesta je důležitá měli by se učit a poznávat lidi.


Co přejete těmto mladým lidem ?


Nana : Měli by být optimistický,být sami sebou a věřit si. Především by neměli nikoho imitovat ale mít vlastní osobnost . Dnes je tolik lidí co kopírujou druhé a přitom mají takové možnosti . Proč by měli přebírat předlohy jiných ? A proto by měl každý dostat svojí šanci,rozvíjet svůj talent.


Při volbě Písničky na Vaše aktuální Best Of Album : „Měla jsem se smát – měla jsem plakat“ Na co jste při tom myslela ?


Nana : Prožila jsem šťastné i smutné chvíle v mém životě.Život není lehký . Všechny problémy mi pomáhali překonávat lidé . Má kariéra byla překrásná ale byli i těžké chvíle . V mých písních jsem zpívala o svých pocitech. Někdy jsem byla smutná a zpívla jsem o slunci a přitom jsem nezapoměla ani na déšť . Když se obě tyto věci akceptují a poučíme se s problémů , dá se žít i pod mrakem.


Píšete svůj Životopis , co Vás k tomu vedlo ?


Nana : Potkala jsem hodně lidí který mi toho hodně dali . To jsem chtěla popsat . Mimo jiné by se měli fanoušci dovědět i jiné věci z mého života , které neví a z čeho jsem se poučila . Je sposta věcí které lidé neví a proto doufám že to pro ně bude zajímavé ….............

Obrazek

 

Obrazek


 

 

29.12.2006 Obrazek


Nana Mouskouri byla pozváná do Řecké televize , rozhovor vedla známá řecká novinářka paní Panagiotarea.

Rozhovor měl velký úspěch a na konec Nana zaspívala slavnou píseň

Hartimo Fengaraki“ a vyjádřila přání pro všechny lidi v Řecku.

Nana oznámila že rozlučková cesta kolem světa a ukončení její kariéry vyvrcholí v Aténách v r . 2008


Obrazek

Obrazek

 

 

TO ÓNOMÁ MOU INE NANA“ ----Mé jméno je Nana První Řecký životopis Nany Mouskouri se dá koupit v Řecku , kniha je v řečtině...

 

Obrazek